انتقادات وارده بر مدیریت محتوای وردپرس

انتقادات وارده بر مدیریت محتوای وردپرس

نقدهای زیادی برای وردپرس از طرف طراحان وب و کاربران وردپرس بر این سیستم مدیریت محتوایی وارد شده. که میخواهیم بطور کامل به این انتقاد ها بپردازیم.

سوال تکراری ولی مهم:

چرا وردپرس ؟

وردپرس هدف اصلیش مدیریت سیستم وبلاگدهی بود و بدلایل مثل سادگی و راحتی باعث شد کاربرانی جذب کنند و همین باعث شد برنامه نویسان به سمت سیستم مدیریت محتوای وردپرس سو پیدا کنند. از این رو پلاگین ( افزونه ) هایی تولید و منتشر شدند که باعث جذب کاربران شد و همینطور به پیشرفت خود ادامه داد که تا الان می توان گفت واقعا یک سیستم مدیریت محتوای کامل و قدرتمند هست که امکانات باورنکردی در خودش دارد که می توان با چند کلیک ساده سخت ترین پروژه ها انجام داد.

پس فهمیدیم چرا وردپرس انقدر محبوب شد و باعث جذب کاربران شد. حالا میخواهیم در ادامه بدونیم چرا نباید وردپرس را انتخاب نکرد ؟

طراحی اختصاصی CMS و قالب سایت

یکی از بحث های مهم بازار الان این هستش که پروژه های که توسط برنامه نویسان گرفته می شود بصورت کاملا اختصاصی ( ۰ تا ۱۰۰ ) اجرا می شود. دلیل اینکار چیست؟

دلایل طراحی اختصاصی CMD و قالب سایت:

  • منحصر به فرد بودن سایت
  • دارای امکانات بخصوص و کاملا تخصصی
  • محدود کردن سیستم های مدیریت محتوا

مواردی که گفتم، مواردی هستند که باعث می شوند صاحبان کسب و کار اینترنتی به سمت وردپرس و دیگر سیستم ها نروند.

اما مواظب باشید که:

تا زمانی که وردپرس و دیگر سیستم های مدیریت محتوایی کار شما را راه می اندازند حدالامکان سمت سیستم های اختصاصی نروید چون نیازی به اینکار نیست. اگر بحث امنیت مطرح باشد که سایت های بزرگی هستند که چه در جهان و چه در ایران خیلی وقت هست که فعالیت دارند و مطمئنا اگر مشکلی بود انقدر محبوب نمیشدند.

طراحی قالب اختصاصی برعکس CMD خیلی به موفقیت کسب و کار شما کمک خواهد کرد و اینجا هست که منحصر به فرد بودن نیاز سایت شما است. مطمئنا خود شما در وبگردی یا انتخاب هایی که در اینترنت دارید بهترین را انتخاب خواهید کرد و بهترین هم اونی هست میبینید ( ظاهر سایت باعث نگهداری کاربر در سایت خواهد شد ). امروزه یکی از مباحث مهم در طراحی وب سایت گرافیک سایت می باشد که به غیراز منحصر به فرد بودن باید از زیبایی و الگو خاصی پیروی کند.

پیشنهاد ما چیه ؟

ادغام قالب آماده با طراحی اختصاصی ( شخصی سازی قالب )

انتقادهای فراوانی سر شخصی سازی قالب هست. خوب چرا ؟ دلیلش را خودمم نمیدونم. ولی میخواهم بگم که چرا اینکار خیلی خوب و صحیح هستش.

قالب آماده، از اسمش معلومه آماده است. پس یک قالب کامل هستش که از طرف یک تیم قدرتمنذ بیرونه اومده و میتونید از همه جوانب قالب چک کنید و انتخاب کنید. سعی میکنیم قالب های خوب و بهینه را هم در پست های بعدی معرفی کنیم که اگر یک برنامه نویس بخواد زمان بخواهد بزارد و این قالب را با این کیفیت بزند فکر کنم دیگر توانی برای طراحی قالب و حتی کار دیگر برایش بماند. خوب حال که شما یک قالب نزدیک به اون طرحی که دارید را انتخاب کردید میتونید بطور خیلی راحت شخصی سازی کنید. شخصی سازی قالب را هم باید به در یک پست دیگر منتشر کنم تا با شخصی سازی قالب آشنایی کامل پیدا کنید.

لطفا انتقادهای خودتون زیر این پست درج کنید تا اگر این پست مشکلی، کاستی داشت رفع بشود. ممنون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *